Www.motoobleceni-kb.cz

Questions & Answers
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co dělat proti sežraným listům kedlubny?

Pokud jsou snědené kedlubnové listy a na vině je nosatec zelný, můžete:
 1. Vytřiďte napadené mladé rostliny.
 2. Rozložte lepicí proužky.
 3. Vždy udržujte půdu vlhkou (ztěžuje kladení vajec)
 4. Pravidelně půdu hrabejte.
 5. Povolte ptákům, rejskům a ježkům jako predátory.
 6. aplikovat háďátka.

Kdo mi bude jíst listy kedlubny?

Zelné bělásky, blechy, bělásky a molice jsou otravní škůdci, kteří napadají rostlinnou tkáň a brání růstu rostlin.

Který škůdce žere listy kedlubny?

Blechy na listu kedlubny. Pozorní zahradníci si někdy všimnou malých otvorů v listech svých zeleninových rostlin, které se zvětšují, když je suché počasí. Škody způsobují blechy, malí černí broučci, kteří raději pojídají malé dírky v listech brukvovitých rostlin.

Která housenka žere listy kedlubny?

Bělásek. Velké díry v listech kedlubny a nahromadění bílých motýlů na zahradě svědčí o napadení motýlem běláskem zelným. Klade vajíčka na rostliny. Později housenky vyžírají otvory v listech nebo se do rostliny zavrtávají a otráví ji svými výměšky.

Co chrání škůdce před kedlubnami?

preventivní opatření
 • Udržujte půdu vlhkou, mulčujte, sekejte v závislosti na druhu zeleniny.
 • kryt s fleecem nebo sítí na ochranu proti hmyzu.
 • dobře vyzrálý kompost, mulč, aplikujte jemně mleté ​​vápno, vápno z řas, čedičovou moučku, dřevěný popel.

15 zeleniny, kterou můžete ještě v září zasít a zasadit!

Nalezeno 44 souvisejících otázek

Co dělat se snědými listy?

Hlístice jsou dostupné ve formě prášku. S larvami zavíječe révového se nejlépe bojuje ekologicky: mikroskopické hlístice (škrkavky) jsou jejich přirozenými nepřáteli. Tito červi žijí v symbióze s bakteriemi, kterými se také živí.

Co pomáhá proti housenkám na kedlubnách?

Žravé housenky bílé zelí – jak ochránit kedlubny & spol?
 1. Použití predátorů, jako jsou parazitické vosy.
 2. aplikace přípravků na ochranu rostlin na bázi přirozeně se vyskytující bakterie bacillus thuringiensis; to je neškodné pro jiný hmyz.
Weiterlesen:
Může soused zabránit novostavbě?

Jaký domácí lék na housenky?

2.1. Bojujte s housenkami přirozeně: 5 domácích prostředků proti housenkám
 • ocet, olej a mýdlo. Smíchejte dvě lžíce řepkového oleje se třemi lžícemi octa a dvěma kapkami saponátu ve vodě a nalijte směs do rozprašovače. …
 • Tabákový popel. …
 • mýdlová voda. …
 • sbírat housenky. …
 • vodní proud.

Co dělat s housenkami na zelí?

Nehnojte kopřivovým hnojem. Týdenní kontrola rostlin z hlediska poškození, hledání vajíček a housenek a jejich sběr, postřik silným proudem vody nebo okartáčování (ručním kartáčem a prachovkou).

Proti červům:

 1. Dobrá vlhkost půdy díky zalévání a mulčování.
 2. Plevel plevel.
 3. Pravidelně sekejte.

Jak bojovat s housenkami?

Bojujte s housenkami — lék na silné zamoření
 1. tlak vody.
 2. měkké mýdlo.
 3. lak na vlasy.
 4. Tabák.
 5. Česnek a řasy vápno.
 6. Lepidlo.
 7. parazitické vosy.
 8. Přírodní insekticidy.

Co dělat proti housenkám zelné bílé?

Hlídat housenky bílé zelné je možné i biologickými přípravky na bázi parazitické bakterie Bacillus thuringiensis. Listy rostlin se postříkají svrchu a zespodu přípravkem.

Který škůdce požírá díry v listech?

Václavky révové patří mezi nejodolnější škůdce na zahradě. Noční brouci požírají drobné důlky v listech mnoha okrasných rostlin, zatímco jejich larvy poškozují kořeny. S trochou know-how lze ale otravný hmyz udržet na uzdě.

Odkud se berou díry v listech?

Na vině jsou většinou listové ploštice, které při sebemenším dotyku rostlin spadnou na zem, takže v době, kdy se poškození projeví, nemohou být tímto způsobem odhaleni nebo již dávno rostlinu opustili.

Co můžete udělat se zelnou muškou?

Zelný límec: Muška zelná klade vajíčka na stonky blízko země. Vylíhlí červi pak prožírají stonek, čímž rostliny uschnou. Na druhou stranu kromě sítí pomáhají tzv. kapustové límce, aplikace kamenné moučky kolem kořenového krčku nebo nahrnování výmladků.

Weiterlesen:
Co zmenšuje hemoroidy?

Jak bojovat se škůdci?

Smíchejte dvě čajové lžičky jemného mýdla (k dostání v drogerii) s jedním litrem vody. Nalijte směs do rozprašovače a zamlžte postižená místa – opakujte podle potřeby. Prací prostředek a káva vyhlašují válku škůdcům.

Jak ochráním zelí před škůdci?

Vrstva podestýlky z dřevěného popela nebo mulčovací vrstva listů kapradin by měla také zahnat nenasytné larvy zelné mouchy. Smíšená kultura s rajčaty nebo celerem by také měla držet kapustové mušky od ohrožených rostlin, protože škůdci nemají rádi intenzivní vůni.

Co přitahuje housenky?

Housenky si časem zvyknou na živnou rostlinu, proto vždy nabízejte dostatek čerstvých rostlin. Do nádoby dejte i menší větve nebo větvičky, pomáhají housenkám šplhat, nedokážou se totiž chytit za hladké stěny nádoby.

Jak vypadá housenka zelná bílá?

Identifikujte housenky bílé zelí a vejce

Housenky běláska velkého jsou žlutočerné a chlupaté. Jsou velmi výrazné svým zbarvením. Housenky běláska malého jsou méně nápadné a jsou souvisle zelené. Velké a malé zelné bílky se také liší v tom, jak kladou vajíčka.

Jaký sprej proti housenkám?

Neudorff Raupenfrei Xentari je biologický sprej pro hubení housenek motýlů. Xentari caterpillar-free se speciálně používá proti housenkám poškozujícím ovoce (např. zavíječ zimní), zelenině (např. molice zelná), okrasným rostlinám (např. zavíječ zimostrázový) a vínu.

Co přitahuje housenky?

Pro amatérské zahradníky je nejlepší nejprve housenky přilákat a poté zlikvidovat. Dobrá návnada je směs 200 gramů obilných otrub, tří lžic cukru a dvojnásobného množství vody.

Co dělat proti housence zavrtávače?

Používejte další biologické přípravky

Účinná látka Bacillus thuringiensis je rozšířená. Jedná se o bakterii, která napadá housenky a zabíjí je. Neemové přípravky se stříkají na rostliny, absorbují je listy a působí jako žaludeční jed proti housenkám.

Weiterlesen:
Jaká je výše příplatku na dítě?

Jak bojujete s housenkami ve vyvýšeném záhonu?

Rostliny rajčat umístěte na zahradu a vyvýšený záhon, protože jejich vůně housenky odrazuje. Zápach nedopalků má na potomstvo nenasytných motýlů odstrašující účinek. Preventivně lze na substrát nanést i čerstvý tabák.

Dokážete odříznout listy kedlubny?

Listy kedlubny extrahují vlhkost z cibule kedlubny. Po zakoupení by se proto měly odstranit – lze je však jíst tak, jak jsou. Nejlepší část kedlubny je v listech. Kedlubnové listy byste měli po nákupu co nejdříve odstranit – rozhodně je ale snězte s nimi.

Předchozí článek

Kdo smí volit cizince?

Další článek

Jsou strojvedoucí státní zaměstnanci?

Ссылка на основную публикацию