Www.motoobleceni-kb.cz

Questions & Answers
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co hinduisté nejedí?

Co Indové nesmí jíst?

Mnoho hinduistů jí převážně nebo výhradně vegetariánskou stravu, ale nejíst maso není dogma. Konzumace hovězího masa je však tabu, protože kráva má v hinduismu zvláštní význam. V muslimské populaci toto tabu platí pro konzumaci vepřového masa.

Co je v hinduismu zakázáno?

«V hinduismu existuje pět důležitých pravidel, která je třeba dodržovat: Nesmíme pít alkohol, lhát, nikoho zabíjet, jíst maso — a necizoložit.»

Co je v buddhismu zakázáno jíst?

Buddhisté obecně dodržují vegetariánskou nebo veganskou stravu, protože zabíjení zvířat údajně vede ke špatné karmě, a proto je zakázáno. V buddhismu však neexistuje obecný zákaz konzumace masa. Alkoholu, želatině a cibuli se vyhýbá většina hinduistů a buddhistů.

Proč hinduisté nejedí hovězí maso?

Hinduisté tradičně neporážejí dobytek; jíst hovězí maso je potravinové tabu. Po ukončení produkce mléka je kráva teoreticky krmena až do své přirozené smrti, ale v praxi je často prodávána muslimům nebo dalitům, kteří jsou pro svou bezkastovnost méně tabuizovaní.

Hinduismus vysvětlil | Náboženství za (téměř) pět minut

Nalezeno 23 souvisejících otázek

Proč je kráva v Indii tak posvátná?

Hinduismus je pravděpodobně nejznámější náboženství, ve kterém je kráva uctívána jako božská bytost. Pro hinduisty je kráva matkou všeho života, kráva je všudypřítomná již ve Védách, kde je přirovnávána k matce nebeských bohů, k zemi a vesmírným vodám.

Co pijí hinduisté?

Populární nápoje v Indii, včetně mezi hinduisty, jsou voda, čaj chai a kokosové mléko. Mnoho hinduistů také rádo pijí jogurtový nápoj lhassis, zejména s kořeněnými jídly.

Co jedí buddhisté k snídani?

Mniši a jeptišky obvykle snídají polévku: wonton polévku, rýžovou polévku nebo nudlovou polévku.

Je v buddhismu povolen alkohol?

Alkohol (jakákoli omamná látka) není povolen [Pacittiya 51], a to ani v případě, že je „pouze“ obsažen v jídle nebo nápojích. Jídlo by se mělo skládat z „přiměřené“ směsi zeleniny (zelenin) a přílohy (y) [Sekhiya 29].

Co křesťané nesmí jíst?

Nebo stále více lidí, kteří žijí vegansky, tedy zcela se vyhýbají živočišným produktům. Křesťanská víra, že můžete jíst cokoliv, se zdá téměř exotická. Hovězí maso, vepřové maso, mléko, vejce, alkohol – v křesťanství neexistují zásadně zakázané potraviny.

Weiterlesen:
Mají štíři obličej?

Kolik manželek může mít hinduista?

Pro první sňatek „dvakrát narozeného“ muže (bráhman, kšatrija, vaišja) se doporučuje sňatek v rámci vlastní kasty. Pro druhé manželství (druhá manželka) je také možností nejbližší nižší kasta. Polygamie byla povolena.

Jak správně žít jako hinduista?

Existují pravidla, která platí pro všechny hinduisty. Například nesmí jíst hovězí maso, protože krávy jsou posvátná zvířata. Pokud leží na ulici, nemůžete je odehnat. Každý hinduista by měl jednou za život vykonat pouť ke svaté řece Ganga.

Proč si hinduisté holí hlavy?

V hinduismu se smutek nad milovanou osobou přenáší ven. Když rodič zemře, synové si oholí hlavy. Květiny a svíčky se také spouštějí do vody na památku mrtvých a při každém výročí smrti se přinášejí obětiny.

Je alkohol v Indii zakázán?

Prohibice v Indii, tedy úplný zákaz prodeje a podávání alkoholických nápojů, v současnosti existuje ve státech Gudžarát, Bihár a Nagaland, na unijním území Lakshadweep a v některých částech státu Manipur.

Co se stane, když v Indii sníte krávu?

V sanskrtu se kráva také nazývá „aghnya“, nedotknutelná – a to je pro mnohé hinduisty dodnes. Zabít ji je zločin. V Dillí se říká, že nehody s účastí lidí jsou špatné. Ale po nehodě s krávou nebudete celý život šťastní.

Dojí se krávy v Indii?

Krávy, které jsou v Indii posvátné, mohou nyní dojit i zahraniční turisté. Za 40 dolarů na den nabízí severoindický stát Haryana jakousi dovolenou na farmě.

Jak spí buddhističtí mniši?

Nejsou tu postele, spíte na vyhřívané podlaze, na dekách. Výkonné gongy oznamují, kdy je čas si lehnout.

Co je pro řádové sestry zakázáno?

Zdržet se veškerého jídla po poledni 7. Žádný tanec, zpěv, hudba a divadlo 8. Zdržet se zdobení těla věnci z květin, parfémů, líčidel a mastí 9. Zákaz používání vysokých a přepychových postelí 10.

Weiterlesen:
Proč ne kapsle s rybím olejem?

Proč jsou buddhistické róby oranžové?

Pro buddhisty představuje oranžová nejvyšší úroveň lidského osvícení. Barva má také zvláštní význam v hinduismu, mnoho oděvů, turbanů, šátků a květinových dekorací je jasně oranžové. V náboženství buddhismu představuje oranžová barva osvícení.

Proč v buddhismu žádná cibule?

Velmi jednoduše vysvětleno, tato kuchyně je postavena na základním principu buddhismu, který zakazuje „vzít si život“, tedy zabít živou bytost. To je důvod, proč se vyrábí bez masa nebo ryb, stejně jako cibule a česneku, protože tato zelenina je synonymem «zabíjení», protože člověk jí jejich cibuli.

Jaké maso nejedí buddhisté?

V buddhismu není žádný zákaz masa, ale většina stoupenců bere ochranu zvířat velmi vážně a jí vegetariánskou stravu.

Jak dlouho Buddha nejedl?

«Nejedl, nespal ani nepil vodu a plánuje meditovat bez jídla a vody po tři roky.» „Buddha boy“ se proslavil v roce 2005, protože se prý při meditaci zcela obejde bez spánku a jídla.

Co se stane, když hinduista zemře?

Po smrti mnoho hinduistů věří, že duše se přestěhuje do nového těla a znovu se narodí. Jaký druh těla to je, zda lidské, zvířecí, rostlinné nebo prvoci, závisí na karmě. Karma je něco jako vesmírná měna, která může mít pozitivní nebo negativní znamení.

Pije se v Indii kravské mléko?

Indie je s podílem více než 15 procent na celosvětové produkci největším producentem mléka na světě. Mléko je nedílnou součástí jídelníčku: Indové sami spotřebují téměř celou roční produkci 108 milionů tun.

Jaké jsou povinnosti hinduisty?

Tradiční hinduisté začínají a končí každý den ranním a večerním rituálem. Patří mezi ně rituální očista, určitá dechová cvičení, recitování posvátných veršů, uctívání bohů a odhánění duchů a démonů. Bohoslužba se v hinduismu nazývá púdža.

Weiterlesen:
Je tapetování stále aktuální?
Předchozí článek

Co se stane, když Hashimoto zničí štítnou žlázu?

Další článek

Kde v Evropě roste mango?

Ссылка на основную публикацию