Www.motoobleceni-kb.cz

Questions & Answers
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co jíst před turistikou?

Jaké jídlo si vzít s sebou na túru?

Ideální je večeře s lehce stravitelnými sacharidy jako jsou těstoviny, rýže, brambory se zeleninou, případně doplněná bílkovinami v podobě masa, ryb nebo luštěnin. Dobrá snídaně se skládá z cereálií, ovoce a mléčných výrobků s dostatečným příjmem tekutin (alespoň 1/2 litru).

Co jíst před horskou túrou?

Večer a těsně před prohlídkou byste se měli vyhýbat těžce stravitelným jídlům. Ráno se podává lehká snídaně bohatá na vlákninu, ideální je klasické müsli s ovocem nebo celozrnné pečivo se sýrem.

Jaká ustanovení při pěší turistice?

Ovoce je ideální jako zásoba na krátké túry. Jablko, hruška nebo banán dodají rychlou energii a vystačí na túry do tří hodin. Pokud je túra namáhavá, můžete si s sebou vzít i energetickou tyčinku nebo oříšky a sušené ovoce.

Které ořechy při turistice?

Ořechy ve všech variacích patří také mezi naše oblíbené svačiny při turistice. Cenné mastné kyseliny jsou zvláště zdravé a posílí, když nám dojde energie. Kešu ořechy, vlašské ořechy, lískové ořechy a mandle ve směsi. Pistácie a arašídy pro ty, kteří to mají rádi trochu pikantnější.

Turistické znalosti: plánování stravování

Nalezeno 19 souvisejících otázek

Co byste měli pít při turistice?

V závislosti na tom, jak dlouhou túru jdete a zda je možné si po cestě doplnit zásoby pití, byste měli mít v batohu minimálně jeden litr vody na půldenní túru a až dva litry nápojů na celodenní výlet. denní prohlídka.

Co jíst na trekkingu?

Potraviny na trekingový den – příklad:
 • Kaše nebo ovesné vločky se sušeným mlékem.
 • Ořechy.
 • Sušené ovoce.
 • Granola bar.
 • Tabulka čokolády.
 • špaldové sušenky.
 • Kostky zeleninového vývaru v horké vodě.
 • Pemmican nebo Beef Jerky (sušené maso)
Weiterlesen:
Kdy je ve Falcku Festival mandlového květu?

Jaké energetické tyčinky na turistiku?

Výsledek: ovocné tyčinky jsou ideální na túry. Mají nejlepší příchutě (nahoře: Allos a Seitenbacher) a zachovávají si konzistenci za každého počasí. Na trekkingových túrách se osvědčila směs ovoce a obilných tyčinek (lahodná: ovesná svačina).

Jak namáhavá je turistika?

„Pěší turistika je pro tělo jiná zátěž než běh po rovině. Zcela jiným způsobem se používají svaly nohou – zejména kolena,“ říká Katja Bertlein. To také znamená, že pokud máte problémy s koleny, měli byste jet raději lanovkou, než sestupovat pěšky.

Co pít na dlouhých túrách?

Nejlepším nápojem na každé túře je voda nebo minerálka. Kdo má rád, může dochutit trochou ovocné šťávy nebo sirupu. Stopové prvky a minerály v minerální vodě nám optimálně dodají vše, co naše tělo při námaze potřebuje.

Jaké svaly potřebujete při turistice?

Pěší turistika využívá přesně ty svaly, které jsou pro vaše tělo důležité pro udržení vzpřímeného opěrného systému. Konkrétně se jedná o svaly nohou, zad a břicha. Ty vás nesou v rovnováze a poskytují potřebnou stabilitu při vzpřímené chůzi.

Jak daleko dokážete ujít za den?

Zkušenosti ukazují, že vzdálenosti mezi 10 a 15 km lze překonat během prvních dvou až tří dnů. Poté můžete s jistotou trochu zvýšit. V průměru je to již 20 až 25 km, které turista bez problémů urazí za jeden den.

Kolik vodního denního výletu?

Pro kompenzaci ztráty vody během túry se doporučuje alespoň 1,5 litru vody na osobu a den. Tato částka samozřejmě závisí také na vašem profilu a vašich turistických plánech.

Jak daleko může vyšlápnout začátečník?

Pro začátečníky je 10 kilometrů dobrým vodítkem pro jednodenní túru. U vícedenních túr byste první den neměli ujít 30 kilometrů. Začněte 15 kilometry, pak si tělo zvykne na zátěž a další dny můžete šlapat mnohem dál.

Weiterlesen:
Jaké lepidlo na polystyren na beton?

Jak dlouho trvá ujít 10 km?

Jak dlouho trvá ujít 10 km? Na jeden kilometr (tempem chůze) to trvá asi 13-15 minut (vzdálenost). Na 10 kilometrů to tedy trvá asi 150 minut.

Je turistika dobrá pro vaši postavu?

Formuje postavu a posiluje imunitní systém

Pěší turistikou spálíte podobný počet kalorií jako běháním. Pravidelná turistika navíc snižuje krevní tlak, hladinu krevních lipidů a hladinu cukru v krvi. Váš metabolismus se zrychlí a váš imunitní systém posílí.

Jaké jsou nejzdravější granolové tyčinky?

Jaký je nejlepší granola bar? Po laboratorních testech dostalo pět müsli tyčinek známku „velmi dobrý“. Bio tyčinky Allos Oat Flapjack Nut, Atnatura Müsli Maple-Date a Rapunzel Müsli Snack Coconut-Amaranth, dále tyčinky Every Day Muesli Bar Nut a Kölln Muesli Tyčinka Honey-Nut z konvenční produkce.

Jaké jsou nejlepší energetické tyčinky?

Nejlepší energetické a sportovní tyčinky podle testů a názorů:
 • 1. místo: Velmi dobrý (1,2) Oat King jablečný závin.
 • 2. místo: Velmi dobrý (1,4) RawBite Coconut.
 • 3. místo: Velmi dobrý (1,4) Seitenbacher Energizer.
 • 4. místo: Velmi dobrý (1,5) Oatsnack Energy Bar.
 • 5. místo: Velmi dobrá (1,5) energetická tyčinka Dextro Energy.

Která power bar?

Vítězové testu. Na testery na silnici a v laboratoři zapůsobily zejména tři tyče z testovacího pole. PowerBar New Energize zajistil vítězství v kategorii Nejlepší složení díky dobré kombinaci makroživin a vysokému obsahu sacharidů.

Co jíst na vícedenních zájezdech?

Přesto doporučujeme vzít si s sebou vyváženou směs ovoce, sladkostí a turistického vybavení se sacharidy, jako jsou sendviče. Tyčinky, oříšky nebo sušené ovoce jsou velmi dobrou svačinou na turistiku. Na túru si také vždy vezměte dostatek vody.

Co se dá jíst ve volné přírodě?

Naučte se, jak přežít v divočině! Staňte se v divočině odvážnější, sebevědomější a svobodnější.

Weiterlesen:
Jak odolné je PVC?

Hmyz, který je bezpečný ke konzumaci:

 • Grilování.
 • kobylky.
 • housenky.
 • mravenci.
 • larvy hmyzu.
 • včely medonosné.
 • termiti.

Jak moc se potíte při turistice?

Náročné pěší túry mohou spálit až 550 kcal/h, což znamená asi půl litru vody za hodinu. Množství potu ztraceného při pěší turistice je odpovídajícím způsobem vysoké a nemělo by být opomíjeno a mělo by být hlavní součástí vašeho výpočtu.

Jaký likér na turistiku?

Jakou pálenku si vzít s sebou na turistiku? Hořcová pálenka chutná nejlépe jako vrcholová pálenka během túry. Komu se zdá příliš hořký, doporučujeme meruňkovici, ovocnou pálenku, borovičku nebo destilát z lesních malin.

Kolik výšlapů týdně?

Abyste dosáhli úspěchu, měli byste trénovat alespoň dvakrát týdně – ale pokud chcete, častěji.

Předchozí článek

Jak se dělá permanentní make-up obočí?

Další článek

Jak rychlá musí být linka 100 Mbit?

Ссылка на основную публикацию