Www.motoobleceni-kb.cz

Questions & Answers
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak se starat o půdopokryvný flox?

Kdy řezat půdopokryvný flox?

Jakmile první květy začnou vadnout, měli byste svůj flox ostříhat. Důvod: flox patří mezi překvetlé trvalky, tedy po seříznutí tvoří druhou květní hromádku.

Kdy omezíte polštářový phlox?

Cut Phlox: Omezte plíživé druhy

Mezi plíživé druhy floxů patří flox polštářový (Phlox douglasii) a flox kobercový (Phlox subulata). Ty lze seříznout ihned po odkvětu, tedy začátkem léta. Takto čerstvě raší druh floxy ozimý.

Jak řezat koberec Phlox

Trvalka se nemusí stříhat, protože nejpozději na podzim rostlina ustoupí do podnože a v zimě nad zemí odumírá. Namísto zpětného řezu se pouze zastřihne odkvetlá hromada a výhony se zkrátí o třetinu.

Jak se starat o koberec Phlox?

Phlox subulata preferovaná půda by měla být suchá až čerstvá, dobře odvodněná a pouze středně bohatá na živiny. Substrát může být písčitý a minerální. Na druhou stranu polštářový flox špatně snáší velmi vápenitou půdu, kyselé už vůbec ne.

Znásobte půdopokryv sami — vytáhněte a zasaďte půdopokryv sami dělením — ztlumte flox

Nalezeno 39 souvisejících otázek

Jak vypadá kobercový flox v zimě?

Flox kobercový (Phlox subulata) je 5 až 15 centimetrů vysoký a je mohutnější než Phlox douglasii. Stálezelené úzké listy mezi květnem a červnem — někdy dokonce již v dubnu — téměř mizí pod barevným a silně vonícím květem.

Co dělat s vybledlým floxem?

Phlox lze seříznout pro druhé kvetení, když první květy pupečníku uschnou. Řez by měl být proveden těsně nad horním párem listů. Rostlina tedy nevkládá svou sílu do tvorby semen, ale vyhání podruhé na stranu a tvoří nové květy.

Jaké hnojivo na Phlox?

Phlox preferuje organická hnojiva, jako je kompost, rohovina nebo kopřiva. Zatímco vytrvalý flox stačí přihnojit jednou ročně, roční flox potřebuje hnojivo pravidelně.

Jak a kdy řezat phlox?

Na jaře ořízněte

Weiterlesen:
Co dělat proti domácím lékům na vousy horního rtu?

Pokud váš flox nekvete až do konce léta nebo až do podzimu, prořezávejte ho až příští jaro. Před dalším kvetením má dostatek času na to, aby se vzpamatovala a znovu vyrašila. Takže vaše rostlina má také dobrou zimní ochranu.

Jak přezimujete phlox?

Během zvláště dlouhé mrazové fáze nebo na extrémně chladných místech můžete flox chránit před mrazem vrstvou listí nebo jedlových větviček. V zimě ji mírně zalévejte, ale nevynechávejte ji úplně. Mnoho rostlin v zimě umírá žízní, než aby umrzly.

Jak vypadá cushion phlox?

Phlox subulata roste jako bylina, pokrývající půdu hustými polštáři. Jednotlivé výhony rostou plazivě nebo vzestupně a tvoří četné větve. Phlox polštáře dosahuje výšky růstu mezi pěti a 20 centimetry. Vyvíjí jemnou kořenovou síť skládající se z jemných kořenů.

Proč flox zhnědne?

tzv. odumírání neboli phloxová hniloba stonků (Phoma phlogis). To má za následek šedohnědé zbarvení na bázi stonku, na kterém se vyvíjejí černé plodnice. Poté by měla být rostlina odstraněna. Dalším onemocněním je onemocnění Ascochyta.

Je koberec phlox odolný?

Modrý koberec Phlox

Robustní a odolný kobercový flox se snadnou údržbou, známý také jako plamenný květ nebo polštářový flox, je ideální pro slunné zahradní plochy, kde převislé kaskády květin zdobí například stěny a cesty.

Kolik vody potřebuje flox?

Zejména v prvním roce po výsadbě je důležité, abyste vysoký flox podle potřeby zalévali. V závislosti na místě, teplotě, srážkách a velikosti rostliny může být v létě nutné zalévat každé 3 až 4 dny.

Kolik let flox kvete?

Phlox do každé zahrady

Phlox obvykle kvete jako trvalka, ale existují i ​​jednoleté druhy jako Phlox drummondii. Své květy ukazuje od března do května.

Kdy je flox oplodněn?

Vytrvalé floxy potřebují na jaře kompletní hnojivo a na jaře vrstvu mulče bez zakrytí výhonků. Roční flox by naopak měl být venku každé dva týdny přihnojován tekutým hnojivem. Vytrvalý phlox se množí dělením na podzim.

Weiterlesen:
Jak dlouho můžete nechat 10leté dítě samotné?

Jak často flox kvete?

Pokud je dostatek času, může phlox kvést dvakrát ročně. To však vyžaduje správné klima nebo počasí. Když je léto téměř u konce, je sotva dost času na druhý květ. S pozdně kvetoucími odrůdami floxů proto budete úspěšní jen zřídka.

Kdy klíčí Tall Phlox?

Díky tomu vypadá polštářový flox v zimě hnědozeleně. Na jaře pak čerstvě raší a již v dubnu a květnu se její květy otevírají a tvoří mimořádně bohatou „včelí pastvu“.

Kdy zasadit půdní pokryv Phlox?

Nejlepší čas pro výsadbu polštářového phloxu je jaro. Kontejnerové rostliny z řemesla lze ale obvykle vysazovat kdykoli od jara do podzimu, pokud jsou do založení dostatečně zalévány.

Co potřebuje Phlox?

Vysoký vytrvalý flox snáší slunce i polostín. Nedostatek světla a nadměrné zastínění unavují trvalky radost z kvetení. Květiny si přijdou na své na plném slunci. Předpokladem je propustná, úrodná a rovnoměrně vlhká půda.

Je polštářový phlox stálezelený?

Vzhledem k tomu, že je velmi rychle rostoucí, je ideální i pro použití jako půdní pokryv. Modré květy se objevují od konce dubna do června a přitahují zvláště velké množství motýlů. V zimě je polštářový phlox stálezelený.

Jaká zvířata jedí Phlox?

asi králíci. Pokud jsou stonky rostlin stále viditelné, téměř jistě znovu vyraší. Phlox se také množí pod zemí. Mimochodem, divocí králíci mnohem raději jedí sladký hrášek, tulipány, petrklíče atd.

Proč hejno žloutne?

Sucho ji činí náchylnou k padlí. Proto se musí v horkých měsících intenzivně nalévat. Jakmile si všimnete, že se trápí a žloutnou mu listy, je třeba ho přihnojit.

Kolik místa potřebuje flox?

Rostlinný phlox: správné umístění

Phlox potřebuje prostor! Při výsadbě trvalky byste měli dodržet vzdálenost výsadby 60 až 80 centimetrů, protože flox nejen roste rozložitě, ale také se dobře a štědře vysévá.

Weiterlesen:
Jak vycvičím štíhlý pas?
Předchozí článek

Mám právo nahlížet do své osobní složky?

Další článek

Co jsou podřízené pohledávky 39 Inso?

Ссылка на основную публикацию