Www.motoobleceni-kb.cz

Questions & Answers
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kdo vlastní Vespu?

Kdo stojí za Vespou?

Vespa (latinsky/italsky vosa) je skútr italské společnosti Piaggio. Je to jeden ze světově nejznámějších a nejoblíbenějších typů koloběžek.

Kde se Vespa vyrábí?

Piaggio je Pontedera a Pontedera je Piaggio – v dobrých i zlých časech. Vespa se zde v Toskánsku vyrábí od roku 1946. Ale asi před sto lety začal Piaggio vyrábět letadla a motory a později také stíhací bombardéry.

Je Vespa dvoutaktní?

Když inženýr Corradino D’Ascanio v roce 1946 obdržel objednávku od Enrica Piaggia na konstrukci první Vespy, bylo zřejmé, že k pohonu použije jednoduchý a levný motor: dvoudobý motor nebo jednoduše nazývaný dvoudobý.

Vespa se stále vyrábí?

Vespa 75.

Stavět se bude pouze jeden rok, tedy do konce roku 2021. Karoserie modelu Vespa 75th má zcela novou metalickou barvu Giallo 75th, speciálně navrženou pro tuto sérii, která nově interpretuje barvy v moderním tónu, které byly velmi trendy ve čtyřicátých letech.

Membránové sání — komponenty, výhody, nevýhody / Vespa & Simson / motoerevo

Nalezeno 29 souvisejících otázek

Jak dobré jsou skútry Vespa?

A správně, jak ukazuje test: získává zdaleka nejvíce bodů a v celkovém hodnocení „velmi dobrý“ mu chybí pouhé tři body (77 bodů ze 100). Z hlediska jízdy, spotřeby a motoru byl dokonce klasifikován jako „velmi dobrý“.

Kolik stojí dobrá Vespa?

Výrobce Piaggio nabízí šest verzí Vespy GTS 300. Základní verze stojí (s Euro 5) 6599 Euro. Za 6699 eur je tu opticky mírně upravený „Super“. „Supersport“, který se objeví v ještě více barvách, stojí 6899 eur.

Co je na Vespě zvláštní?

Sportovní Vespa T5 Nová Vespa 125 T5 Pole Position byla navržena v roce 1985 a měla výkonnější motor s vynikajícími vlastnostmi. Agresivní tvar, spoiler a digitální rychloměr dodaly tomuto modelu sportovní charakter.

Jaká je nejlepší Vespa?

Čísla mluví sama za sebe: Nová Vespa GTS 300 hpe má o dvanáct procent vyšší výkon a o 18 procent vyšší točivý moment – ​​výsledkem je 24 koní, 26 Nm a maximální rychlost 120 km/h a je nejvýkonnější Vespou všech dob.

Weiterlesen:
Jak dostat skvrny z markýzy?

Co je lepší Vespa 2T nebo 4T?

Maximální točivý moment Primavera 50 2T ve výši 4 Nm při 6.500 3 ot./min nabízí výrazně silnější razanci než točivý moment 7.500 Nm při 50 4 ot./min v Primavera 50 4T. Primavera XNUMX XNUMXT má vpředu odpruženou vzpěru a vzadu mono odpruženou vzpěru.

Jak rychle může jet stará Vespa?

Vespa 125 dosahuje maximální rychlosti 103 km/h, a proto podléhá registraci, stejně jako Vespa 300. Vespa 50 stále spadá do třídy skútrů a mopedů, neboť dosahuje maximálky 45 km/h.

Proč Vespa?

„Říká se, že byl pojmenován po Enricu Piaggiovi, protože když viděl Vespu a slyšel její motor, zvolal prý: „Vosa! “ (protože to je přesně to, co Vespa znamená). Mohlo se mu také říkat ‘Paperin’ (káčátko), podle přezdívky prvního prototypu, MP5 z roku 1944.»

Proč je Vespa tak populární?

Technický pokrok a neustálý další vývoj zajistily velké množství modelů v historii kultovního skútru. Některé z nich jsou dnes stále stejně populární jako v první den. Ale i nové modely v rodině, jako je řada GTS 300, dosahují po krátké době kultovního statusu.

Co potřebujete vědět o Vespě?

Níže je sedm faktů, které jste o Vespě možná nevěděli.
  1. Vespa je dítětem druhé světové války. …
  2. Původní model Vespa byl inspirován vojenskou motorkou. …
  3. Nejcennější Vespu na světě podepsal umělec. …
  4. Byla tam skoro další Vespa.

Jaká je nejlepší stará Vespa?

Kurt Schermann nejraději řídí svou Vespu 150 GS, vyrobenou v roce 1962. «Italové říkají, že GS je nejkrásnější model, jaký byl kdy vyroben.» Měl na výběr jiné.

Kdy se Vespa vyplatí?

Leasing Vespy se vyplatí zejména ve velkých městech, protože skútr se vejde i do nejužších uliček a uliček a díky malé prostorové náročnosti najdete parkovací místo téměř kdekoli. Kromě výhody, že jste ušetřeni otravného hledání parkovacího místa, má Vespa také vysoký komfort.

Weiterlesen:
Jak je zakódována síla stimulu?

Co je lepší Vespa nebo Piaggio?

S výkonem 15 k při 8.750 11 ot./min má Piaggio slušný nárůst výkonu ve srovnání s Vespou s výkonem 7.700 k při 125 12 ot./min. Maximální točivý moment Medley 6.500 10 Newtonmetrů při 6.000 125 ot./min nabízí o něco větší tah než točivý moment XNUMX Nm při XNUMX XNUMX otáčkách na Primavera XNUMX (RED).

Které Vespy jsou cenné?

Vespa — V98 první a druhé série

Každý, kdo na jaře 2017 viděl vyhlášení aukce na Vespu V98 z roku 1946 s odhadem 250.000 300.000 až 182.000 XNUMX eur, si musel promnout oči. Může mít Vespa takovou cenu? Ne, protože nejvyšší nabídka v té době byla „pouze“ XNUMX XNUMX EUR.

Jaká je nejdražší Vespa?

Nejstarší Vespa na světě je do 20 hodin v aukci na mezinárodní aukční platformě Catwiki. Znalci odhadují hodnotu vozidla na 250 000 až 300 000 eur. Vespa pochází ze série 0, takzvané předsérie od Piaggio, která byla postavena krátce po skončení války v roce 1946.

Kolik kilometrů můžete ujet na Vespě?

Což je pravděpodobně tím, že Vespa vypadá menší a zranitelnější. Když ale stojíte na semaforu v první řadě, vždy je radost sledovat, jak rychle skútr zrychluje z místa, i přes hmotnost vozidla 160 kilogramů. Do nádrže se vejde asi 8,5 litru, což vystačí kolem 300 kilometrů.

Jaká je nejlevnější Vespa?

Jako vlajkový model mezi odlehčenými skútry se tedy nemá konkurence — kromě Primavery od stejné firmy, která je o něco levnější, ale GTS nabízí silnější motor, větší výbavu a komfort za 5.540 XNUMX eur.

Která Vespa 125 nebo 300 je lepší?

Maximální točivý moment GTS 300 k 26 Nm při 5.250 11 ot./min nabízí výrazně silnější úder než 6.750 Nm točivého momentu při 125 125 ot./min u GTS XNUMX, tzn. GTS XNUMX ie má vpředu pružinovou vzpěru a vzadu stereo pružinovou vzpěru s nastavitelným předpětím pružiny.

Weiterlesen:
Mohou ropuchy lézt po stěnách?

Kolik koňských sil má Vespa?

Vespa GTS 300 je nejrychlejší a nejvýkonnější Vespa všech dob. Jeho kapalinou chlazený čtyřtaktní čtyřventilový jednoválcový motor o objemu 4 ccm s elektronickým vstřikováním poskytuje výkon až 4 k a jeho prémiová konstrukce poskytuje pozoruhodné zrychlení z pevného startu.

Dá se Vespa snadno řídit?

Prolézání je snadné, obložení udržuje déšť a stříkající vodu a ovládání je dětskou hrou. Zapněte zapalování, zatáhněte ruční brzdu, stiskněte tlačítko startéru, zrychlete. Jízda na skútru je tak snadná. Vespa má plynulý automat, přední a zadní ABS a kontrolu trakce.

Předchozí článek

Dokážete utopit pavouky?

Další článek

Kde jsou mrtví holubi?

Ссылка на основную публикацию