Www.motoobleceni-kb.cz

Questions & Answers
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kolik článků v němčině je na Wikipedii?

Ve kterém jazyce je nejvíce článků?

Většina článků na Wikipedii je v angličtině a cebuánštině. Ukazuje to grafika Statista založená na datech Wikimedia. Cebuano je druhý nejrozšířenější jazyk na Filipínách.

Kolik článků na Wikipedii je v angličtině?

Nejběžnější jazyky na Wikipedii podle počtu článků na celém světě k červnu 2023. Tato statistika ukazuje 10 nejlepších jazyků na Wikipedii podle počtu článků k 15. červnu 2023. Vydání online encyklopedie v anglickém jazyce obsahovalo přibližně 6,52 milionů články v době průzkumu .

Kolik dat má Wikipedie?

Za posledních deset let se počet článků na Wikipedii téměř ztrojnásobil – k 25. květnu 2023 se počet článků na Wikipedii ve všech dostupných jazycích pohyboval kolem 58,9 milionů. V předchozím roce byl počet článků na Wikipedii 56,58 milionu.

Jaký je nejtěžší jazyk ve světovém žebříčku?

UNESCO sestavilo seznam deseti nejobtížnějších jazyků, které se učí:
  • Čínština.
  • Řecký.
  • Arabština.
  • Islandský.
  • Japonský.
  • finština.
  • německy.
  • norský.

[EN] #Wikipedia Článek z Wikipedie smazán? «Musí tihle kreténi zničit všechno?»

Nalezeno 33 souvisejících otázek

Proč má němčina 3 články?

Nicméně v indoevropských jazycích (které zahrnují naše referenční body němčinu a angličtinu) byly původně tři rody na stejném podstatném jménu. Například ve střední horní němčině se říkalo dědictví, dědictví a dědictví.

Jaký jazyk je pro Němce nejtěžší?

1. Mandarínská čínština. Pravděpodobně nejobtížnějším jazykem na naučení je také jazyk s nejvíce rodilými mluvčími: 918 milionů lidí mluví mandarínštinou jako svým prvním jazykem. Existuje několik důvodů, proč je pro německy mluvící osoby tak obtížné se tento jazyk naučit.

Jaký byl první článek na Wikipedii?

Mimochodem, nejstarší dochovaná verze článku na německy psané Wikipedii pojednává o něčem, co má v současnosti každý na rtech kvůli pandemii koronaviru: šlo o „polymerázovou řetězovou reakci“ – molekulárně biologický proces, známý také jako PCR pro krátké je.

Weiterlesen:
Jaké potraviny škodí vašim očím?

Kdo napsal nejvíce článků na Wikipedii?

Sverker Johansson by mohl být jedním z nejplodnějších autorů na světě. Švéd již sedm let ve svém volném čase přispívá do internetové encyklopedie Wikipedie. Podle interních statistik napsal neuvěřitelných 2,7 milionu článků.

Kdo platí Wikipedii?

Wikipedii provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation a je financována z darů. Velká část darů je vybírána prostřednictvím každoroční sbírkové kampaně.

Kolik položek je tam?

V němčině existují tři určité členy: der, die, das. V němčině jsou členy vždy před podstatným jménem. V němčině existuje člen určitý (určitý) a člen neurčitý (neurčitý).

Které články jsou v němčině?

Německý jazyk zná různé členy: určitý (der/die/das), neurčitý (ein/eine), nulový člen, přivlastňovací člen (mein, dein, sein atd.) a také členová slova (manher, ein Such, many , atd.). Články se liší podle rodu (pohlaví), čísla (čísla) a případu (případu).

Ve kterých jazycích nejsou žádné články?

Němčina má obojí (der vs. ein). Jiné jazyky jako starověká řečtina mají pouze určitý člen, další jako turečtina pouze neurčitý člen, zatímco většina jazyků, včetně latiny, nemá vůbec žádný člen.

Který jazyk nemá pohlaví?

V těchto jazycích se například mezi lékařem nedělají žádné jazykové rozdíly, stejně tak malé jako rozdíly ve smyslu „on/ona/to“. Do této jazykové skupiny patří například estonština, finština, turečtina a maďarština, ale také některé asijské jazyky.

Jaký je nejlepší způsob, jak se naučit články?

Nejlepší tip je tedy: Nejlepší je učit se slovo vždy společně s článkem! Existují však určité rady, které lze použít k nalezení správného článku: například podle významu nebo konce. Ale pozor: téměř vždy se najdou výjimky!!!

Jaké jsou všechny položky?

Z členu rozeznáváme rod (mužský, ženský, střední rod), číslo (jednotné, množné) a pád (nominativ, akuzativ, dativ, genitiv). Existují neurčité členy (a, an) a určité členy (der, die, das).

Weiterlesen:
Jak dlouhá abstinence při 1 promile?

Jaký je nejjednodušší jazyk na světě?

Bahasa Indonesia, národní jazyk Indonésie, je jedním z nejjednodušších jazyků na světě a lze se ho naučit velmi rychle ve srovnání s jinými jazyky. Bahasa Indonesia je fonetický jazyk, což znamená, že se (téměř) vše vyslovuje tak, jak se to píše – podobně jako v němčině.

Jaký je nejjednodušší jazyk?

1. Nizozemština. Číslo jedna mezi jazyky, které se německy mluvící lidé nejsnáze učí, je nizozemština, blízký bratranec němčiny. Používá se v Nizozemsku a ve velké části Belgie a je třetím největším germánským jazykem po angličtině a němčině.

Co je těžší francouzština nebo němčina?

Je těžké naučit se francouzsky? Francouzština je klasifikována jako „jazyk kategorie I“ na stupnici FSI – poměrně snadno se učí pro rodilé mluvčí angličtiny. S dobou učení 36 týdnů již němčina spadá do kategorie II.

Kolik stojí vstup na Wikipedii?

Jak vytvořit záznam na Wikipedii? Záznam o vaší společnosti na Wikipedii může enormně zvýšit dosah a popularitu. Tématický příspěvek nebo firemní zápis lze vytvořit zdarma, neváhejte a přečtěte si, jak získat příspěvek na Wikipedii zde.

Kdo píše články na Wikipedii?

Wikipedie nemá pevný, placený redakční tým, ale je dílem dobrovolných autorů. Pokud umíte psát, můžete přispět i zde. Nepotřebujete žádné nářadí a můžete začít hned.

Kdo smí vstoupit na Wikipedii?

V zásadě je každý registrovaný uživatel oprávněn vytvářet nebo měnit záznamy na Wikipedii. Vzhledem k tomu, že Wikipedie je přesto známá svým jednotným formátem, přispěvatelé musí zvážit jedno nebo druhé.

Předchozí článek

Kdo patří do Tata Motors?

Další článek

Můžete si vzít stejnou osobu dvakrát?

Ссылка на основную публикацию