Www.motoobleceni-kb.cz

Questions & Answers
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Pokazí se meloun?

Meloun je skvělá svačina, kterou si můžete vychutnat v horkém letním dni. Bohužel je snadné se nechat unést a koupit mnohem více, než dokážeme spotřebovat, než se to pokazí.

Jsme nadšeni a kupujeme velký. Přijdeme domů, nakrájíme to a teprve potom si uvědomíme, že je toho příliš. Teď jsme nervózní a jsme zvědaví, jak dlouho to vydrží. Nebo jestli můžete zamrazit nějaké zbytky.

Jak skladovat meloun

Pokud ho plánujete nakrájet ten samý nebo příští den, může být po tu dobu na pultu. Pokud si nejste úplně jisti, kdy ho budete jíst, je nejlepší dát ho do lednice.

Informace

Střívko chrání maso před vysycháním a pohlcováním silných pachů z lednice. Kousky melounu se právě z tohoto důvodu vždy prodávají v potravinářské fólii.

(kredit: Elena Koycheva)

Můžete zmrazit meloun?

Pokud máte melounů více, než zvládnete, můžete zbytky zamrazit.

Chcete-li zmrazit vodní melouny, začněte je nakrájet na poměrně malé kousky, aby se snadno vešly do mrazicích sáčků. Nyní odstraňte všechna semínka a slupku, aby si meloun mohl ihned vychutnat. Až budete hotovi, postupujte podle mého průvodce rychlým zmrazením.

Jakmile vyjmete zmrazené kousky z mrazničky, přeneste je do mrazicích sáčků, v případě potřeby přidejte štítky a vhoďte je zpět. Plody tam mohou snadno zůstat několik měsíců.

Pokud jde o rozmrazování, je nejlepší to udělat přes noc v lednici. Pokud je to na smoothie, můžete ho hodit do zmrazeného, ​​pokud váš mixér zvládne led.

(Zdroj: Joanna Kosinska)

Jak dlouho meloun vydrží?

Stejně jako jiné ovoce ani meloun nevydrží tak dlouho. Kvalitní celek by měl vydržet ve spíži asi týden, v lednici možná až 10 dní.

Jakmile ho rozsekáte, začne tikat časovač. Ovoce by mělo zůstat čerstvé asi 3 až 5 dní. Samozřejmě čím čerstvější, tím déle vydrží.

Weiterlesen:
Jak nabíjím energii?

Pokud chcete meloun uchovat déle, zmrazte jej podle výše uvedených pokynů.

 

Meloun, celý

7 dní

10 — 14 dny

Meloun, nakrájejte

 

2 — 5 dny

Vezměte prosím na vědomí, že výše uvedená období jsou odhady a je zaručena nejlepší kvalita.

(kredit: Inbal Cohen)

Jak zjistit, zda je meloun špatný

Začněme nákupem ovoce. Zkuste si vybrat takovou, která je bez modřin a je těžká. Pokud má nějaké tmavé skvrny, může to znamenat plíseň, ale to je jen jedna možnost.

Moje sestra podle očichání pozná, zda je dobrý meloun obalený nebo celý, ale nedokážu vysvětlit, jak to funguje. Bohužel ani tento trik neumím, takže vám neporadím, jak na to.

I když jsou to všechno výmluvné známky toho, že je zkažené, někdy to nelze vždy poznat podle zraku, čichu nebo chuti. Pokud je meloun již dávno po doporučené době skladování, vyhoďte ho. I když stále projde všemi testy.

Ссылка на основную публикацию