Www.motoobleceni-kb.cz

Questions & Answers
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Proč je Wikipedie kontroverzní?

Co je největší problém Wikipedie?

Mezi hlavní problémy, které chtějí řešit, patří úbytek autorů a genderová propast. Počet aktivních wikipedistů ve všech projektech klesá, v německy psané Wikipedii možná ještě více než v jiných projektech. V závislosti na průzkumu se počet autorek pohybuje mezi 9 % a 15 %.

Jaké jsou nevýhody Wikipedie?

problém s Wikipedií

Velkou nevýhodou Wikipedie a ve Wikipedii je, že problém s plagiátem se objevuje na mnoha rtech. Software, který (měl by) odhalit plagiát, často není dostatečně funkční, aby našel to, co by bylo nutné a užitečné odhalit….

Jak neutrální je skutečně Wikipedie?

Výzkumníci dávají Wikipedii smíšenou zprávu: neutralita se v posledních letech zvýšila — ale vědci našli náznaky tendenčních reprezentací v přibližně 40 procentech článků.

Je Wikipedie důvěryhodná?

Wikipedii však nelze považovat za absolutně spolehlivý zdroj ani po 20 letech od jejího založení, protože manipulace jsou možné a ne vždy jsou okamžitě odhaleny. Součástí otevřeného principu Wikipedie je, že uživatel čte kritickým okem.

Kdo stojí za Wikipedií? | MrWissen2go EXKLUZIVNĚ

Nalezeno 29 souvisejících otázek

Kdo ovládá Wikipedii?

Každý, kdo píše pro Wikipedii, je kontrolován komunitou,“ říká Pavel Richter z představenstva Asociace Wikimedia v Německu. Komunita Wikipedie zahrnuje všechny autory, kteří píší pro Wikipedii. Kontrolu a kontrolu však zvládne každý čtenář.

Kdo ve skutečnosti stojí za Wikipedií?

Wikipedii provozuje Wikimedia Foundation (WMF), nezisková organizace se sídlem v San Franciscu (USA).

Proč nepoužít jako zdroj Wikipedii?

Obecně chybí akademická pečlivost. Ve skutečnosti není na Wikipedii zaručena odborná kvalifikace a identita autorů. To však neznamená, že mnoho příspěvků bylo nekvalitních a že by zdroj Wikipedie byl nesprávný.

Které země jsou ve světě neutrální?

Lucembursko bylo v obou světových válkách okupováno Německem a stejně jako Belgie v roce 1949 vstoupilo do NATO. Moldavsko je od roku 1994 neutrální. Nepál zůstal oficiálně neutrální v obou světových válkách, ale poskytoval žoldáky (gurkhy) britské indické armádě a dodnes zůstává nezúčastněný.

Weiterlesen:
Jak poznám, že mě nechce?

Které země v Evropě jsou neutrální?

Svou pozici v nové Evropě musí určit i (trvale) neutrální státy Evropy (Švýcarsko, Švédsko, Finsko a Rakousko). S koncem studené války ztratily svůj hlavní referenční konflikt a svou nejdůležitější specifickou funkci.

Jak pravdivá je Wikipedie?

Stránky Wikipedie již v zásadě obsahují všechny informace potřebné k odhalení padělatelů. Protože kdo něco v lexikonu změní, nechá svou IP adresu veřejně viditelnou: číslo, které umožňuje vyvozovat závěry o použitém počítači.

Může někdo editovat na Wikipedii?

Kdokoli může na svých webových stránkách používat obsah Wikipedie (v souladu s licencí!) a měnit jej, jak si přeje.

Je Wikipedie nezávislá?

Stránky Wikipedie jsou přístupné všem. Každý je může číst a především: každý si může dělat poznámky. Obsah je pod licencí Creative Commons, lze jej tedy volně používat. Je ekonomicky nezávislá, bez reklamy a založená na dobrovolné práci.

Proč je Wikipedie tak složitá?

Pro čtenáře neznalého předmětu je těžké rozhodnout, které články obsahují správné informace a které ne. Wikipedie navíc obsahuje velké množství extrémně stručných článků (útržků), které nabízejí o něco více než stručnou definici pojmu.

Proč Wikipedie lže?

Pokud obviněný lže, aby se zprostil viny, mluví se také o ochranném obvinění. Lež se může stát trestněprávně relevantní jako pomluva nebo jako trestný čin svědectví, jako je křivá výpověď nebo křivá výpověď svědka, který musí vždy říkat pravdu.

Kdo krmí Wikipedii?

Uwe Rohwedder tvrdí, že napsal kolem 200 až 300 článků na Wikipedii. Uwe Rohwedder je s námi již téměř 15 let, a proto je jedním ze starých rukou v německé komunitě Wikipedie.

Proč není Rakousko v NATO?

Od roku 1965 je 26. říjen státním svátkem Rakouska, který to připomíná. Neutralita Rakouska však byla de facto omezena jeho vstupem do EU 1. ledna 1995 a dalšími od té doby přijatými novými ústavními ustanoveními.

Weiterlesen:
Kde kokcidie žijí?

Je Rakousko skutečně neutrální?

Zákon o neutralitě uvádí, že Rakousko dobrovolně vyhlásí svou trvalou neutralitu a bude ji udržovat a bránit. Rakousko nevstoupí do žádných vojenských aliancí a nedovolí cizím státům zřídit na svém území vojenské základny.

Jak je Švýcarsko připojeno k NATO?

Finsko sdílí hranici s Ruskem, zatímco Švýcarsko je obklopeno zeměmi NATO. Není tedy vstup do NATO pro Švýcarsko možností? Švýcarsko nemá zájem o vstup do NATO, my to prostě nepotřebujeme.

Co dělá Wikipedie s penězi?

Wikipedii provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation a je financována z darů. Velká část darů je vybírána prostřednictvím každoroční sbírkové kampaně.

Je Wikipedie zdrojem?

Přestože je Wikipedie veřejný zdroj, který je trvale dostupný, obsah se neustále a s pravidelností, která je často ještě vyšší než u mnoha jiných zdrojů na internetu, mění.

Jak poznáte důvěryhodný zdroj?

Renomované zdroje poznáte tak, že si položíte například následující otázky:
  1. Kdo je vydavatel?
  2. Je text psán objektivně nebo subjektivně?
  3. Najdete informace v několika renomovaných médiích?
  4. Existují zdroje a můžete je zkontrolovat?

Kolik peněz potřebuje Wikipedie?

Podle Wikimedia se v tomto lukrativním měsíci darů zaměřuje na 25 milionů dolarů, aby web mohl i nadále „být online a růst“. Dary tečou hojně: jen loni vystačily peníze z jediného dne – 3.

Kolik stojí vstup na Wikipedii?

Jak vytvořit záznam na Wikipedii? Záznam o vaší společnosti na Wikipedii může enormně zvýšit dosah a popularitu. Tématický příspěvek nebo firemní zápis lze vytvořit zdarma, neváhejte a přečtěte si, jak získat příspěvek na Wikipedii zde.

Kolik vyděláváte na Wikipedii?

Wikimedia Foundation, provozovatel Wikipedie, je financována výhradně z darů soukromých osob a firem. Ve fiskálním roce 2020/2021 vygenerovaly dary příjmy ve výši přibližně 163 milionů USD. Výdaje za stejné období byly kolem 112 milionů $.

Weiterlesen:
Je mandlové mléko Alpro zdravé?
Předchozí článek

Kde to bolí, když máte žaludeční střeva?

Další článek

Co to znamená, když máte necitlivé konečky prstů?

Ссылка на основную публикацию