Www.motoobleceni-kb.cz

Questions & Answers
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Proč voděodolný Gore-Tex?

Měli byste vodotěsný Gore-Tex?

Boty GORE-TEX jsou při nákupu vybaveny vodoodpudivou úpravou. Novou botu tedy není nutné hydroizolovat.

Jak impregnujete Gore-Tex?

K tomu lze použít buď impregnační prostředek, nebo impregnační sprej. Po nanesení hydroizolačního spreje vložte oděv na 20 minut do sušičky. Oblečení GORE-TEX Active SHAKEDRY™ nesmí být ošetřeno impregnací odpuzující vodu.

Jak dlouho vydrží Gore-Tex boty voděodolné?

S novými botami byste měli být schopni stát ve vodě deset minut, aniž byste si namočili nohy (pozor: v určitém okamžiku vám bude zima, ale vaše nohy mokré nebudou). A i po několika dnech používání (> 30 dní běžného používání) musí být Gore-Tex boty stále voděodolné.

Jak dlouho je Gore-Tex bota voděodolná?

Protože vodotěsnost je vlastnost materiálu, Gore-Text zůstává trvale vodotěsný.

Správně nepromokavé GORE-TEX bundy

Nalezeno 26 souvisejících otázek

Je Gore-Tex opravdu tak dobrý?

Turistická obuv s membránou Gore-Tex nabízí vynikající ochranu proti povětrnostním vlivům, ale nepřizpůsobí se tak dobře noze nositele. To je také hlavní výhoda kožených bot: obvykle se v průběhu let nosí pohodlněji, mají dobrý odvod vlhkosti ven a příjemné klima pro nohy.

Jsou turistické boty GORE-TEX voděodolné?

GORE-TEX je zaručeně trvale voděodolný (a větruodolný a prodyšný).

Jak se starat o Gore-Tex boty?

Co potřebuješ
 1. Vnější nečistoty odstraňte houbou nebo kartáčem.
 2. Použijte vlažnou vodu s malým množstvím tekutého pracího prostředku.
 3. U kožené obuvi dodržujte pokyny výrobce k péči.
 4. Nepoužívejte bělidlo obsahující chlór.
 5. Boty neperte v pračce.

Které boty nepromoknou?

Všechny jemné boty na boty s otevřenými póry, jako je semiš (semiš a nubuková kůže), které jsou přirozeně zvláště citlivé na vlhkost a nečistoty, by měly být impregnovány. Kůže obuvi je obvykle již impregnována v koželužnách. To však neplatí pro všechny výrobce.

Weiterlesen:
Které rostliny jsou pro želvy jedovaté?

Můžete prát Gore-Tex boty v pračce?

Boty GORE-TEX perte v pračce

Sundejte si podrážky bot a vyperte je samostatně. Boty perte maximálně na 40 stupňů a na jemný program. Použijte malé množství jemného nebo funkčního pracího prostředku. Nastavte rychlost odstřeďování maximálně na 800 ot./min.

Jak dlouho impregnace vydrží?

To záleží na tom, jak často postižený pár nosíte. Zpravidla byste měli mít nepromokavé boty, které v zimě nosíte častěji. Výrobce bot Sioux na svých stránkách radí osvěžit ochrannou vrstvu páru po desetinásobném nošení.

Co se děje při impregnaci?

Impregnace pochází z pozdně latinského slovesa impraegnare pro impregnaci, namáčení, plnění látkou. Podle Wikipedie to znamená namáčení pevných porézních materiálů (např. textilií, papíru, dřeva, betonu) rozpuštěnými, emulgovanými nebo dispergovanými látkami.

Jak perete bundu Goretex?

Kontrolní seznam – Vyperte bundu Gore-Tex
 1. zapněte všechny zipy na bundě.
 2. neperte společně se silně znečištěným oděvem.
 3. při max. 40°C v pračce.
 4. Používejte tekutý prací prostředek (doporučuje se speciální venkovní prací prostředek*)
 5. Dvakrát dobře opláchněte.
 6. trochu točit.

Měli byste vodotěsné turistické boty?

Abyste se mohli ze svých bot dlouho těšit a především si ušetřili otravné nabourávání turistických bot, je kromě pravidelného čištění velmi důležitá nepromokavost.

Kdy boty impregnovat?

Nejen nové boty by měly být před prvním nošením impregnovány, aby byly chráněny před nečistotami a vlhkostí. I opotřebované boty mohou a měly by být takto pravidelně ošetřovány. Nošené věci je důležité před impregnací důkladně očistit, aby se impregnační prostředek správně vsákl.

Jak dlouho impregnační sprej zasychá?

Impregnace bot – jak dlouho je necháte schnout? Pro účinnou ochranu proti vlhkosti nastříkejte boty asi třikrát za sebou a nechte sprej působit 15 minut. V závislosti na složení hydroizolačního spreje budou vaše boty suché po 20 až 30 minutách.

Weiterlesen:
Kdy vyjde 6. epizoda Euforie?

Jsou nově zakoupené boty impregnované?

Impregnace totiž kromě vlhkosti zabrání pronikání nečistot hluboko do materiálu. Vyplatí se proto vaše nové boty ihned naimpregnovat, i když se nepředpovídá žádný déšť.

Má smysl impregnační sprej?

Impregnační sprej je užitečný v mnoha případech v maloobchodě. Při pravidelné péči o hladké kožené boty se zákazníci mohou ze své dobré obuvi těšit mnohem déle. Semišové boty by měly být vždy impregnovány. Nejen kvůli mokru, ale i v létě kvůli snížené náchylnosti k nečistotám.

Jak dlouho vydrží impregnační sprej?

Pravděpodobnost, že impregnační sprej někdy dojde, je však velmi nízká. Při skladování v suchu a při pokojové teplotě obvykle vydrží několik let.

Jak často impregnujete turistické boty?

Po každém čištění a po každé túře za špatného počasí byste měli boty impregnovat. Důvodem je to, že původní impregnace (také známá jako ›odolná vodoodpudivá‹ nebo ›DWR‹) použitá při výrobě boty se opotřebuje.

Jak často musíte měnit turistickou obuv?

Platí pravidlo, že turistické boty vydrží minimálně 1.000 kilometrů. S kvalitní a robustní turistickou obuví se však toto číslo může i zdvojnásobit na 2.000 kilometrů. Vyplatí se proto investovat do dobré turistické obuvi, protože vás bude provázet opravdu dlouho.

Jaký detergent Gore-Tex?

Perte Gore-Tex na 40 stupňů s malým množstvím tekutého pracího prostředku. Používejte jemný cyklus s malým nebo žádným odstřeďováním. Nepoužívejte aviváže, práškové prací prostředky, odstraňovače skvrn nebo bělidla.

Jaké punčochy do Gore-Texových bot?

Do obuvi a bot s Gore-Tex membránou doporučujeme nosit ponožky s vysokým podílem syntetických vláken. Důvodem je to, že vlněná ponožka uchovává vlhkost nohou a nepřenáší ji na membránu.

Jak vysoký je vodní sloupec Gore-Texu?

Produkty Gore-Tex® jsou vysoce voděodolné a odolají tlaku vody až 28.000 XNUMX mm vodního sloupce – tak vysokého tlaku nedosáhne ani monzunový déšť.

Weiterlesen:
Které Side Daith Piercing?

Jsou boty Gore Tex vždy prodyšné?

Boty jsou obzvláště prodyšné a splňují slib GUARANTEED TO KEEP YOU DRY™, takže vaše nohy zůstanou vždy pohodlně v suchu.

Předchozí článek

Proč byli ve Spartě dva králové?

Další článek

Umíte stříhat rákos nůžkami na živý plot?

Ссылка на основную публикацию