Www.motoobleceni-kb.cz

Questions & Answers
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Zkazí se mandlové mléko?

Takže jste na trhu koupil pár beden mandlového mléka a jeden z nich stále leží ve spíži. Je po datu uvedeném na štítku a vy si nejste jisti, zda jej můžete použít.

V obou situacích vyvstává jedna otázka: Zkazí se mandlové mléko?

V tomto článku se snažím všechny tyto aspekty zjednodušit. Pokud se chcete o mandlovém mléce dozvědět něco více, čtěte dál.

Jak uchovávat mandlové mléko

Skladování mandlového mléka je podobné jako uchovávání sójového mléka. Na trhu jsou dva druhy této alternativy mléka: ambientní a chlazené. Začněme tím prvním.

Vychlazené mandlové mléko je nutné vždy uchovávat v lednici. Pokud si nejste jisti, zda vám zakoupené ořechové mléko vydrží nebo ne, zamyslete se nad tím, kde v obchodě bylo. V každém případě, pokud byl v chlazené části, musí být skladován při nízkých teplotách. Jako obvykle se ujistěte, že je vždy uzamčen, když se nepoužívá.

Pokud jde o chlazené mandlové mléko, mnoho výrobců, jako je Blue Diamond, doporučují držet ho mimo dveře. Je to proto, že dvířka jsou obvykle nejteplejší částí chladničky a jsou náchylná ke kolísání teploty.

náznak

Stručně řečeno, než otevřete mandlové mléko z obchodu, měli byste ho skladovat při teplotě podobné té, kterou najdete v supermarketu. Jakmile balíček otevřete, měli byste jej uchovávat v chladu.

Můžete zmrazit mandlové mléko?

Mnoho lidí, zejména těch, kteří používají mandlové mléko pouze k pečení, ale zbytky zmrazuje, aby s ním neplýtvali. Také zmrazené a rozmražené mandlové mléko funguje docela dobře v pečených nebo vařených receptech. U takových pokrmů není změna textury tak patrná a neovlivňuje tolik kvalitu výsledného produktu.

Pokud jde o metodu zmrazování, použití forem na led je snadný a pohodlný způsob, jak toho dosáhnout.

Weiterlesen:
Co můžete vyvinout pomocí Sunstone?

Další podrobnosti najdete v našem průvodci zmrazením mandlového mléka.

(Kredit: FOODISM360)

Jak dlouho vydrží mandlové mléko?

Začněme znovu trvanlivým mandlovým mlékem. Tato odrůda se obvykle dodává s datem prodeje nebo spotřeby na štítku. Toto datum je odhadem, jak dlouho si mléko udrží čerstvost.

Samozřejmě, protože tato kapalina je stabilní při skladování, bude obecně přetrvávat i po tomto datu. Jak dlouho vydrží tento typ mandlového mléka po datu vytištěném na něm? Těžko říct, ale nečekejte, že vydrží čerstvá déle než 2-4 týdny. Po uplynutí této doby je asi lepší tekutinu ihned vyhodit.

Jakmile krabičku otevřete, můžete ji skladovat v lednici asi 7 až 10 dní.

Vychlazené mandlové mléko má obvykle uvedeno datum spotřeby. Datum minimální trvanlivosti je vytištěno na chlazených výrobcích a je mnohem přísnější než datum minimální trvanlivosti. To znamená, že neotevřené balení tohoto ořechového mléka může vydržet jen několik dní až týden po datu expirace. Jakmile nádobu otevřete, máte zhruba týden na spotřebování obsahu, než se zkazí.

Pokud je to domácí mandlové mléko, spotřebujte ho do 3 až 4 dnů. Odrůdy zakoupené v obchodě jsou pasterizované, takže v lednici vydrží déle než ty domácí.

Upozornění

Otevřené mandlové mléko uchovávejte vždy v chladu. Pokud necháte mléko hodinu nebo dvě odležet při pokojové teplotě, je s největší pravděpodobností naprosto v pořádku. Pokud jste je ale náhodou nechali přes noc venku, je lepší je vyhodit.

 

Mandlové mléko (stabilní, neotevřené)

Nejlépe do + 2 – 4 týdnů

 

Mandlové mléko (stabilní, otevřené)

 

7 — 10 dny

Mandlové mléko (chlazené, neotevřené)

 

Doba použití + 5 – 7 dní

Mandlové mléko (chlazené, otevřené)

 

7 — 10 dny

Domácí mandlové mléko

 

3 — 4 dny

Weiterlesen:
Jaký hormon pro pojivovou tkáň?

Upozorňujeme, že výše uvedená data jsou přibližná.

(Kredit: Tedle)

Jak zjistit, zda je mandlové mléko špatné

Existuje několik známek zkažení mandlového mléka. První je neobvykle nafouklá smečka. Pokud k tomu dojde, mléko vyhoďte.

Pokud bude chutnat, klidně použijte toto mléko. V opačném případě už má své nejlepší roky za sebou a měli byste se jí zbavit.

Ссылка на основную публикацию